Dobrý den, chci se zeptat na obchvat Nového Města. Jak a kdy bude realizován.Referendum proběhlo a |idé se vyjádřili pro tuto variantu, ale žádné další informace nemáme k dispozici. A pokud jde o přeložku, což byla druhá varianta, tak jestli se tato možnost již definitivně zamítla, když se občané vyjádřili proti ní? Děkujiza odpověď. Luděk Ptáček (Vloženo 07.07.2019|

Vážený pane Ptáčku, místní referendum k řešení tranzitní dopravy v našem městě ie závazné pro samosprávné orgány města, nikoliv pro státní správu. Na to, kdy a jak bude realizován jižní obchvat města, mají podstatný vliv státní a krajské orgány a Ředitelství silnic a dálnic. Navíc lze předpokládat, že se do procesu přípravy jížního obchvatu zapďý i vlastníci nové dotčených pozemků. Evidujeme již dvě nesouhlasná vyjádření. Jedno z obce Nahořany a druhé od vlastníka areálu bývalé cíhelny. Z těchto důvodů nelze termín realizace odhadnout, S přeložkou je to podobné. Ze strany města jsou sice zastaveny veškeré aktivity směřující k její realizaci, ale Ředitelsfuí silnic a dálnic nadále tuto variantu trasy silnice I/14 preferuje.

S pozdravem

Petr Hable – starosta, 11,07.2019

Redakce:

Vážený pane Ptáčku, odpověď, kterou jste dostal od pana starosty je matoucí a lživá.

Pokud jste sledoval události ohledně Referenda, tak vám jistě neuniklo, jaké osobní zájmy v místě plánovaného obchvatu Nového Města nad Metují pan starosta má.

Pan starosta jako odpůrce obchvatu, bude postupovat stejně jako doposud postupoval. Jak se také vyjádřil ,, dokud budu ve vedení města, tak nedovolím, aby obchvat Nového Města šel směrem na Krčín,,. Což také jako jediný z jeho slibů plní. Prostě nebude dělat nic a jenom zdržovat, aby nemusel náhodou něco dělat.

První věcí, kterou měl pan starosta jako pověřený zastupitel pro vypracování územního plánu v roce 2015 udělat, když obdržel soudní rozhodnutí, zapracovat do nového územního plánu územní rezervu pro obchvat. Bylo to i jeho morální povinností. Namísto územní rezervy pro obchvat, urychleně, ještě před konáním místního referenda protlačil tyto pozemky v navrhovaném místě obchvatu z polních pozemků na pozemky určené ke stavbě, aby cena těchto pozemků zásadně vzrostla.

Jeho další účelové vyjádření, je nesouhlasné vyjádření od obce Nahořany. Pan starosta měl zapracovat do ÚP rezervu pro případný obchvat v katastru Nového Města nad Metují. K této věci se logicky nemá co vyjadřovat obec Nahořany.

Ze strany města jsou zastaveny všechny aktivity k přeložce 1/14, ale nejsou vyvíjeny další aktivity k plnění referenda ohledně obchvatu města. První musí vyvíjet aktivitu vedení města, aby se začalo aktivně pracovat na obchvatu.

Je to stejné, jako kdyby přišel zaměstnavatel za zaměstnancem a prosil ho jestli nechce navýšit plat? Zcela logický postup je, že jde zaměstnanec za zaměstnavatelem prosit o navýšení platu. Stejně tak nepřijde, nikdo z Krajského úřadu za starostou s dotazem jestli nechce vybudovat obchvat.

Co se může za tímto jednáním Petra Hable skrývat?

Korupce?

Jak přiznává pan starosta Petr Hable 17.10.2013 ve svém příspěvku, Východočeský starosta :

Korupce tu byla vždy a odráží poměry v celé společnosti

Svatá pravda pane starosto, svatá pravda.

Předchozí článekVážená Policie České republiky
Další článekBásnička
Avatar
Milí čtenáři, u každého příspěvku najdete vždy u políčka OD/Z od koho tento příspěvek pochází a zde také najdete i další jeho příspěvky. Na naších webových stránkách zpracováváme z 95% příspěvky, které nepochází od nás. Více se dozvíte na stránce Soukromé