58

Starosta Nového Města nad Metují: Drábkova reforma byla málo připravená

16.02.2012 22:00

ROZHOVOR Petr Hable (Sdružení Volba pro město) ParlamentníListy.cz upozornil zejména na dopravní přetíženost, kdy mnohé kamiony volí vedlejší cesty, aby se vyhnuly placení mýtného. Zároveň dodal, že je v Novém Městě nad Metují jedna z nejnižších nezaměstnaností z celé České republiky.

Nové město nad Metují se stalo v loňském roce, podle výsledků čtvrtého ročníku soutěže Město pro byznys, kterou každoročně pořádá týdeník Ekonom, 3. nejlepším městem pro podnikání. V čem podle Vás tví úspěch města?

Výsledek našeho města nejlépe popisuje podrobné vyhodnocení ankety. Některé oblasti jsou z naší strany ovlivnitelné více, jiné méně. Třetí místo v celostátním porovnání nás samozřejmě těší. V našem městě se dlouhodobě projevuje vstřícně nastavená komunikace úřadu jak s podnikateli, tak i se všemi občany. Jsme město s vyváženými podmínkami pro běžný život.

Redakce: Tak tohle jsi Péťo ale opravdu, ale opravdu po…l !!!!! Snažíš se jen škodit a likvidovat jednoho podnikatele za druhým.

Obyvatele města mimo jiné trápí chybějící koupaliště ve městě. Plánujete jej zřídit? Nebo, do čeho bude letos město investovat?

Na koupaliště mámě platné stavební povolení. Výstavba z vlastních finančních prostředků je nemyslitelná. I v případě získání financí z jiných zdrojů, by město muselo vážně zvažovat reálnost výstavby nového koupaliště a financování jeho provozu.

Redakce: S tím tvým platným stavebním povolením si můžeš tak akorát v roce 2019 něco vytřít. A kde jsou ty prostředky na koupaliště obdržené z Hildenu?

Investiční prioritou města v letošním roce je první krok k řešení problému s místními kasárnami. Město podá žádost o dotaci a následně plánuje zrealizovat demolici celého areálu kasáren, mimo hlavní budovy, která by mohla být využitelná na případnou přestavbu.

Redakce: Pozor, priorita roku 2012, v roce 2019 se město rozhoduje, že tu levárnu s kasárnami udělá i bez dotací.

A jaké další problémy sužují obyvatele Nového Města nad Metují? A jak tyto problémy řešíte?

Město má dlouhodobé problémy se značným počtem projíždějících kamionů, které se vyhýbají mýtným branám a ničí nám silnice, které nejsou na takovéto zatížení stavěné.Současná situace by se měla zlepšit opravou průjezdní Náchodské ulice, která je plánovaná v příštím roce. Již mnoho let je připravovaná stavba přeložky silnice 1/14, která je ve stádiu několikátého pokusu o schválení územního řízení.

Redakce: Tady jsi Péťo zapomněl uvést, že přeložka 1/14 je nerealizovatelná, tak že se můžeš o schválení pokoušet jak dlouho chceš. A obchvat je přesně to, co by vše vyřešilo, ale to je to, proti čemu celou dobu bojuješ. Tak, že je tu přesně taková situace, která ti vyhovuje, dělat vše proto, aby se nic nedělalo. Koho a čí zájmy vlastně zastupuješ?