Bc. Petr Tyč – tajemník
Telefon: 491 419 603
Mobilní telefon: 605 201 072
E-mail: tyc@novemestonm.cz

Byl jsem v těžkých dobách komunistické totality disidentem, vykonával jsem únavnou a namáhavou práci, jako hospodský. Pořádal jsem různé seance za účasti dalších disidentů a mých kamarádů, kde jsme podpořeny alkoholem a trávou, kuli pikle, jak s těmi komunisty zatočíme. Někteří bývalí kamarádi dnes tvrdí, že jsem na ně donášel STBákům. To ovšem není pravda. Je sice pravda, že jsem tyto kontakty využíval, ale vždy pro dobrou věc. Pokud jsem něco napráskal, tak vždy nepodstatné věci, abych své kamarády chránil před touto verbeží. Vždyť i nyní těchto kontaktů využívám pro dobro věci, každá kontrola z Ministerstva vnitra na našem úřadě nic nenajde.

 

Petr Hable – starosta
Telefon: 491 419 601
Mobilní telefon: 739 042 123
E-mail: hable@novemestonm.cz

Již třináctý rok jsem ve vedení města, byl jsem výborným soustružníkem a po sléze skvělým odborářem. Hlavně v průběhu mé odborářské činnosti jsem načerpal tak důležité zkušenosti, které nyní mohu uplatnit. Dovedu plně soucítit jak se zaměstnanci, tak živnostníky a podnikateli. Znám také naprosto přesně jejich potřeby a plně se jim snažím být nápomocen. Mé zkušenosti a skvělé manažérské schopnosti jsou zde v Novém Městě nad Metují vidět na každém kroku. V Dobrušce se rozhoduje o přestavbě koupaliště za 115mil. Korun v Opočně oprava stávajícího za 30mil. Korun, jen u nás není žádné koupaliště. A právě v tom mají naší občané výhodu, že jsme mohli z rozpočtu města vybudovat skvělou tělocvičnu v centru města, jiní na tyto akce dostávají dotace, my jsme si poradili sami. Stojí nás to sice 35mil. Korun, ale můžete se spolehnout že nebudou nikde chybět. Za to je vystavěna z Kingspánových desek a skvěle zapadá do památkového centra města. Má to pouze maličkou chybičku, svými parametry nevyhovuje, stejně jako již několik nevyhovujících tělocvičen v našem městě. S tou tělocvičnou je to prostě jako se mnou, většina obyvatel mě má za neschopného odborářského lajdáka, který jim nevyhovuje a přesto jsem jako nevyhojující již 13tý rok tady. Z toho plyne poučení, že i nevyhovující je vyhovující.

 

Ing. Libor Hovorka – místostarosta
Telefon: 491 419 602
Mobilní telefon: 702 221 447
E-mail: hovorka@novemestonm.cz

Byl jsem na rozdíl od pana starosty podnikatel, nikdy jsem odboráře nemusel, ale nyní prožívám skvělé časy. Mojí předností je neprůbojnost, nemám svůj vlastní názor, ale dovedu splnit každé přání pana starosty a tajemníka Petra Tyče. Tam kam starosta nemůže, pošle mě, a tak jsem se stal velmi prospěšný tomuto týmu. Proslýchá se po městě, že jsem zradil voliče ODS, když jsem tvrdil, že se nikdy nespojím se starostou Petrem Hablem. To ovšem není pravda, já jsem nikoho nezradil. Kam je potřeba tam mě starosta pošle, se slovy tam musíš jít ty, ty nejsi poskvrněn minulostí, jako já. Vše co jsem udělal, tak jsem udělal pro dobrou věc, i když si to voliči ODS nepřáli. Zřejmě dopadnu stejně jako všichni moji předchůdci, kteří se s Petrem Hablem spojili. Ale mě to nevadí, alespoň ze sebe udělám pořádného Vola a za to mě ty prachy stojí.

 

Ing. Vilém Maur
Mobilní telefon: 731 421 252
E-mail: Vilem.Maur@contipro.com

Jsem velice dobrý manažer, mám perfektní přesvědčovací schopnosti. Na zastupitelstvu nedám možnost nikomu, aby se mohl projevit proti mé vůli. V případě, kdy se projeví proti mé vůli a záměrům, jsem schopen ho totálně znemožnit. Na četných podvodech ve městě se svědomitě podílím již řadu let a perfektně mě to vychází. Zřejmě je to také tím, že ta figura která si říká starosta, tlape přesně podle mého přání a kam ho nasměruji. Dokázal jsem prostřednictvím svého syna i zmanipulovat volby. Přes mého bratra mám neobyčejné kontakty na národní a nadnárodní devolopery. Z těchto důvodu prosazuji záměr, aby každý pozemek, který se dá zastavět, tak byl zastavěn. Objekty v bývalých kasárnách zbourat, dát do rukou developerů. Všichni co ve Zlatém trojúhelníku podnikají, musí být zlikvidováni a pozemky pouze vyvoleným odprodány. Musí se prosadit přeložka 1/14, protože je strategicky důležitá. Pouze pak uspokojíme developery, kteří mají zájem o vybudování rozsáhlého satelitního městečka Dubinky. Dále přeložkou 1/14 docílíme možnost přístupu a zároveň vybudování dalšího satelitního městečka na pozemcích Losenických.

 

Ing. Jan Němeček
Mobilní telefon: 737 201 680
E-mail: jnemecek@csob.cz

V očích některých občanů jsem jako přisluhovač. To ovšem není pravda, já jsem bankovní úředník a tak si dobře umím spočítat na kterou stranu se mám přiklonit. Ze všeho musí být profit, to je základem naší fungující společnosti. Nemohu za to, že nyní ze všeho profituje úzké vedení města. Až budou profitovat občané, tak se přidám k nim.

 

Ing. Martin Prouza
Mobilní telefon: 606 646 432
E-mail: m.prouza@tiscali.cz

Já se mohu pochlubit mou dlouholetou a skvěle odvedenou prací pro vedení města. Vždy jsem prosazoval zájmy úzkého vedení města, protože, co je v zájmu vedení města, je i v zájmu všech obyvatel. Doslechl jsem se, že mě někteří nazývají poslušným přisluhovačem a patolízalem každého vedení. Já se ovšem za to nestydím, vždyť je to pro dobro všech. Jsem na sebe patřičně hrdý, což vidíte i z mé fotografie.

 

Miroslav Jarolímek
Mobilní telefon: 603 471 496
E-mail: jarolimek@mjarolimek.cz

Hned v prvním volebním období jsem se stal radním, protože mi lidé důvěřují a mám asi nějaký kredit. To, že jsem zradil stranu ODS, za kterou jsem jako nestraník kandidoval, mi je jedno, protože můj kredit mi říká, že moje osobní zájmy jsou vždy důležitější.

 

Mgr. Josef Hylský
Mobilní telefon: 737 807 867
E-mail: hylsky_josef@seznam.cz

Jsem středoškolský učitel, říkám si JOE MC HILL, nyní jsem se stal radním. Většina občanů neví co ode mne může očekávat a to je můj styl.

Jiří Hladík
Telefon: 491 472 119
Mobilní telefon: 731 658 055
E-mail: hladik.cz@gmail.com

Hrdě se hlásím k tomu, že jsem byl opravdový disident v devadesátých letech jsem chodil za OF kontrolovat nástěnky. Jsem věrný přisluhovač, který za své věrné služby pro pana starostu a spol. obdržel trafiku v podobě ředitele muzea. Jelikož svou práci vykonávám svědomitě, byl mi nyní navýšen plat. Někteří o mě tvrdí, že lezu vedení města do prdele, ale proti tomuto tvrzení se rázně ohrazuji, to je lež, já už z ní ani nevylejzám.

Marie Petruželková
Mobilní telefon: 727 840 143
E-mail: maruska@petruzelka.cz

Jsem věrnou přisluhovačkou a podporovatelkou starosty. Jsem k sobě také sebe kritická, jsem si vědomá, že neoplývám vysokou inteligencí. Byla jsem zodpovědná za krach naší rodinné firmy, po které zůstaly jenom dluhy. Abych mohla dokázat své schopnosti, dostala jsem za své služby pro pana starostu trafiku v podobě placené vedoucí klubu TJ Spartak. Zde budu moci předvést své schopnosti.

 

Ing. Petr Neumann
Mobilní telefon: 606 746 077
E-mail: neumannpetr@atlas.cz

V zastupitelstvu jsem již delší dobu, musím opět konstatovat, že po těchto volbách bude velice obtížné něco na způsobu vedení města měnit.

 

Ing. Jiří Tymel
Mobilní telefon: 724 277 863
E-mail: j.tymel@tiscali.cz

Jsem v zastupitelstvu již delší dobu a i když obdržím při volbách vždy více hlasů než kolega Martin Prouza, přenechám mu vždy pozici radního. Nedokázal bych se asi tak dobře přizpůsobovat v radě města jako on ta dlouhá léta. Já jsem pouze člen pracovní skupiny Koupaliště a to z osobních zájmů. Jako soused, nesouhlasím s opětovným otevřením koupaliště a navrhuji, aby se našlo nějaké jiné vhodné místo.

 

Mgr. Jana Balcarová
Mobilní telefon: 720 960 155
E-mail: reditel@msss.cz

Jako ředitelka MSSS OÁZA, jsem závislá na spolupráci se starostou města a podléhám vedení města. Aby naše vzájemná spolupráce dobře fungovala, byl mi po vstupu do zastupitelstva navýšen plat. Mým úkolem na zastupitelstvu je a bude podporovat vedení města.

 

Ing. Milan Slavík
Mobilní telefon: 737 474 412
E-mail: mila.slavik@tiscali.cz

Kandidoval jsem jako nestraník za ODS a podobně jako moji kolegové, jsem nedostál předvolebnímu slibu. Přidal jsem se na stranu pana starosty a stejně jako mého kolegu Miroslava Jarolímka mě k tomu vedly mé osobní zájmy. V případě, že se nám společně povede prosadit satelitní městečko Dubinky, bude to pro mě jako stavebního inženýra zlatý důl.

 

Mgr. Irena Kupková
Mobilní telefon: 774 000 778
E-mail: irena.kupkova@seznam.cz

Kandidovala jsem jako nestranička za ODS, jak celá situace po volbách dopadla vidíte sami. Jestli se na situaci v našem městě dá něco změnit, bude v tomto složení velice obtížné.

 

Radek Prouza
Mobilní telefon: 739 544 375
E-mail: radek.prouza@gmail.com

Jsem novým zastupitelem v koalici a zatím se snažím sledovat dění a dělat si na vše svůj názor.

 

PhDr. Zdeňka Kulhavá
Mobilní telefon: 731 625 111
E-mail: z.kulhava@poverner.cz

V zastupitelstvu jsem již dlouhá léta. Pro mnohé občany jsem vnímána jako nedůvěry hodná zastupitelka z důvodu mé kandidatury za KSČM. Já vás ovšem mohu ubezpečit, že jsem na jednání zastupitelstva vždy perfektně připravená a myslím si, že jsem jako jedna z mála opozičních zastupitelů schopna oponovat takovému manipulátorovi jakým je Maur ve spolupráci s úzkým vedením města.

 

Ing. Jan Čopík Ph.D.
Mobilní telefon: 730 192 021
E-mail: jancopik@post.cz
WWW: www.jancopik.cz/

Jsem vysokoškolský učitel a nyní jsem v zastupitelstvu v opozici. Mou činností jako opozičního zastupitele, bude dohlížet na značné nekorektnosti vedení města. Více informací o mě se můžete dozvědět na mých internetových stránkách : www.jancopik.cz

 

Bc. Jiří Sláma
Mobilní telefon: 605 591 926
E-mail: jiraslam@gmail.com

Jsem již druhé volební období v zastupitelstvu. Moje první období jsem kandidoval za Volbu pro Nové Město, ale když jsem viděl co se tam odehrává, neměl jsem na to žaludek. Z těchto důvodů jsme s několika mladými spoluobčany se stejnými názory na situaci v našem městě, spojili a založili hnutí Nové Město. Získali jsme hned v prvních volbách tři mandáty, což považuji za velký úspěch a svědčí to zároveň o tom, že mladí spoluobčané nejsou spokojeni s vedením města. Někteří mi vyčítají, že se chovám jako řízená opozice.

 

Markéta Žahourková
Mobilní telefon: 777 610 954
E-mail: Marketazahourkova@seznam.cz

Jsem novou zastupitelkou v opoziční straně Nové Město. Do voleb jsem šla s úmyslem, aby se už konečně něco v Novém Městě změnilo. Hlavním důvodem, bylo také nesnesitelné a nepřejícné chování ze strany vedení města a starosty k živnostníkům. Nevím jestli se mi podaří něco změnit, protože to neustálé ponižování a urážení občanů, kteří jako já mají odlišné názory je deprimující.

 

Mgr. Soňa Paarová
Mobilní telefon: 736 250 206
E-mail: sona.paarova@seznam.cz

Jsem novou zastupitelkou v opoziční straně a prozatím pouze pozoruji situaci, ale asi bych měla již něco začít dělat, jako opoziční zastupitelka. Co tady vlastně dělám?

 

Ing. et Ing. Pavel Dostál
Mobilní telefon: 606 619 281
E-mail: pavlos.dostal@seznam.cz

Jsem novým zastupitelem v koalici a v začátcích se snažím pochopit jaká hra se tady na zastupitelstvu hraje. Vzdělání mám dosti vysoké.